Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, a anunțat sâmbătă, 27 iunie, că va demisiona în câteva săptămâni și că Serbia va organiza alegeri prezidențiale și parlamentare anticipate. Anunțul a venit în cadrul unui miting proguvernamental la Belgrad. „Voi mai fi președinte doar vreo două săptămâni și apoi voi demisiona”, le-a spus Vucic susținătorilor săi. El a adăugat […]

Citește articolul complet pe Sursa Zilei →