Purtătoarea de cuvânt a Ministerului Afacerilor Externe al Federaţiei Ruse, Maria Zaharova, a reacţionat dur după anunţul din urmă cu câteva zile al lui Emil Boc cu privire la interzicerea utilizării simbolurilor de stat de către echipa rusă de gimnastică ritmică în România, anunţă Ambasada Rusiei în România.

Citește articolul complet pe Digi24 →