Ministerul Sănătății a solicitat activarea planurilor de urgență, suplimentarea ambulanțelor și verificarea stocurilor din spitale, după ce meteorologii au emis Cod roșu de caniculă pentru 16 județe. Și primarii sunt în alertă. La Târgu Jiu au fost amenajate și puncte de prim ajutor. Au fost montate căsuțe cu aer condiționat în Piața Centrală, Piața 9 …

Articolul Ministerul Sănătății cere măsuri de urgență din cauza Codului roșu de caniculă apare prima dată în Gorj Tv.

Citește articolul complet pe Gorj TV →