Chris Wright, secretarul american al Energiei din administrația președintelui Donald Trump, a transmis un mesaj dus la adresa europenilor, care se confruntă la finalul lunii iunie cu temperaturi extreme. Politicianul, aflat la conferința Alianța pentru Cetățenia Responsabilă, i-a îndemnat pe europeni să nu se mai plângă de căldură, că „oricum mai mulți oameni mor iarna […]
Secretarul SUA al Energiei îi îndeamnă pe europeni să nu se mai lamenteze de verile caniculare: „Mor mai mulți oameni iarna decât vara”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Chris Wright, secretarul american al Energiei din administrația președintelui Donald Trump, a transmis un mesaj dus la adresa europenilor, care se confruntă la finalul lunii iunie cu temperaturi extreme. Politicianul, aflat la conferința Alianța pentru Cetățenia Responsabilă, i-a îndemnat pe europeni să nu se mai plângă de căldură, că „oricum mai mulți oameni mor iarna […]
Citește și aceste articole
Cotidianul
POLITICO Secretarul american al Energiei minimizează valul de căldură din Europa
27 iunie 2026
Gândul
Mesaj controversat în plin val de caniculă: „Mai mulți oameni mor iarna decât vara”
27 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

