Pompierii dâmbovițeni au fost solicitați să intervină, astăzi, în municipiul Moreni, pentru salvarea unui patruped rămas blocat la înălțime, pe pervazul exterior al unei ferestre. La fața locului au acționat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Moreni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, iar în sprijin a fost mobilizată autoscara din cadrul Detașamentului de Pompieri Târgoviște. Cu atenție și grijă, salvatorii au reușit să ajungă la patruped și să îl aducă în siguranță. Pentru pompieri, fiecare viață contează. Chiar și atunci când vorbim despre un suflet necuvântător.

Citește articolul complet pe Vocea Dambovitei →