
Într-o emisiune difuzată de Realitatea Plus a fost vehiculată afirmația că s-ar naște mai mulți copii români în afara granițelor decât în țară. Informația a fost preluată și comentată în mediul online, însă datele oficiale arată că afirmația este falsă. Potrivit Institutului Național de Statistică, în anul 2025 au fost înregistrați la oficiile de stare […]
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt

