„Sistemul nu vrea doctori în sistem de fapt. Cineva, ceva, undeva în spaetele sistemului politic care hotărăște, pentru că nu pot să cred că nu găsești bani în România pentru gărzi, sunt puțini doctori în România care fac gărzi, deci nu ne uităm la numărul general de 50 de mii de doctori, care sunt insignifianți raportat la populația gnerală, în România fac foarte puțini doctori de gardă”.
The post Poveste de dragoste terminată cu plecarea din sistemul de stat la privat, pe bani mulți. Cum am pierdut încă un medic din cauza legii salarizării în sănătate appeared first on Cotidianul RO.

