Startul Wimbledon găsește România pentru al șaptelea an consecutiv fără reprezentant pe tabloul de simplu masculin, o situație care a devenit obișnuință pe durata deceniului în curs. Anul acesta, Filip Jianu s-a oprit în primul tur al calificărilor, astfel că așteptarea se mai extinde cel puțin un an.
Regresul tenisului masculin românesc devine și mai pregnant în preajma unui turneu major. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →