Primăria Sectorului 1 anunţă sâmbătă că a activat măsurile de sprijin pentru cetăţeni, astfel încât persoanele afectate de caniculă să poată beneficia de apă potabilă, spaţii răcoroase şi asistenţă medicală de bază, punând la dispoziţie 6 puncte de prim ajutor, 44 de cişmele stradale, amplasate în parcuri, pieţe şi alte zone intens circulate.
Primăria Sectorului 1 lansează reţeaua de sprijin pentru cetăţeni şi pune la dispoziţie şase puncte de prim ajutor, pentru perioada de caniculă
Notele editorului
Primăria Sectorului 1 anunţă sâmbătă că a activat măsurile de sprijin pentru cetăţeni, astfel încât persoanele afectate de caniculă să poată beneficia de apă potabilă, spaţii răcoroase şi asistenţă medicală de bază, punând la dispoziţie 6 puncte de prim ajutor, 44 de cişmele stradale, amplasate în parcuri, pieţe şi alte zone intens circulate.
Citește și aceste articole
Universul Argesean
Măsuri pentru combaterea efectelor caniculei: Primăria Pitești reactivează punctele de prim ajutor și de distribuție a apei potabile
25 iunie 2026
Gazeta de Nord-Vest
Primăria Satu Mare activează puncte de prim ajutor pe durata caniculei și face apel la respectarea măsurilor de protecție
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

