Primăria Sectorului 1 anunţă sâmbătă că a activat măsurile de sprijin pentru cetăţeni, astfel încât persoanele afectate de caniculă să poată beneficia de apă potabilă, spaţii răcoroase şi asistenţă medicală de bază, punând la dispoziţie 6 puncte de prim ajutor, 44 de cişmele stradale, amplasate în parcuri, pieţe şi alte zone intens circulate.

Citește articolul complet pe News.ro →