Președintele Senatului, Mircea Abrudean, acuză PSD că a „încălcat protocolul de guvernare” și că a decis să dărâme Guvernul din care făcea parte, în loc să își asume guvernarea „din primul moment”. Liberalul susține că soluția pentru ieșirea din blocaj nu poate fi un acord fără garanții pentru social-democrați, ci un „Acord pentru România”, care să includă prioritățile următoarei perioade.

Citește articolul complet pe Ziare.com →