Sistemul electronic de monitorizare și un apel la 112 au trimis în arest doi bărbați violenți din județul Neamț ieri. Dispozitivele speciale și vigilența victimelor au permis prinderea rapidă a agresorilor care au ignorat deciziile judecătorești. Brățara electronică l-a dat de gol pe un agresor din Roman Sistemul informatic de monitorizare electronică a semnalat o […]

Articolul Sistemul electronic de monitorizare și un apel la 112 au trimis în arest doi bărbați violenți din județul Neamț apare prima dată în Monitorul de Neamț.

Citește articolul complet pe Monitorul de Neamt →