Patru persoane din Diosig au fost duse sâmbătă dimineață la Poliție, după un scandal provocat la Secția ATI a Spitalului Județean din Oradea, unde o rudă a acestora murise în cursul nopții. Una dintre ele, o femeie de 52 de ani, este cercetată penal pentru că ar fi amenințat medicul care a sunat la 112.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →