Salvamontiştii maramureşeni au participat, în ultimele 24 de ore, la doiă intervenţii foarte dificile pentru recuperarea a trei cetăţeni ucraineni care au trecut graniţa în România prin munţi. Unul dintre ei se afla pe drum de şapte zile, fiind epuizat, iar ceilalţi dou au rămas blocaţi într-o zonă cu multe prăpastii.
Intervenţii dificile ale Salvamont Maramureş pentru recuperarea a trei ucraineni care au trecut graniţa prin munţi. Unul se afla pe drum de şapte zile, fiind epuizat – FOTO, VIDEO
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Salvamontiştii maramureşeni au participat, în ultimele 24 de ore, la doiă intervenţii foarte dificile pentru recuperarea a trei cetăţeni ucraineni care au trecut graniţa în România prin munţi. Unul dintre ei se afla pe drum de şapte zile, fiind epuizat, iar ceilalţi dou au rămas blocaţi într-o zonă cu multe prăpastii.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

