Salvamontiştii maramureşeni au participat, în ultimele 24 de ore, la doiă intervenţii foarte dificile pentru recuperarea a trei cetăţeni ucraineni care au trecut graniţa în România prin munţi. Unul dintre ei se afla pe drum de şapte zile, fiind epuizat, iar ceilalţi dou au rămas blocaţi într-o zonă cu multe prăpastii.

Citește articolul complet pe News.ro →