România intră, începând de duminică, sub primul cod roșu de caniculă din această vară. Temperaturile vor ajunge până la 41 de grade, iar nopțile vor fi tropicale. Dr. Silvia Nica, șefa Unității de Primiri Urgențe (UPU) de la Spitalul Universitar de Urgență București, a explicat pentru HotNews că și persoanele sănătoase pot avea probleme în …

Citește articolul complet pe HotNews →