Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o succesiune de avertizări meteorologice de severitate maximă pentru sfârșitul lunii iunie, plasând județul Sibiu sub o alertă critică de caniculă. Locuitorii județului vor trece într-un interval de doar 24 de ore de la Cod Portocaliu la un Cod Roșu de temperaturi extreme, valorile termice urmând să se […]

Source

Citește articolul complet pe Sibiu News →