Conferința Națională a Organizației Femeilor Social Democrate a început, sâmbătă, la Palatul Parlamentului. În cadrul Conferinței, Simona Bucura Oprescu va fi reconfirmată la șefia femeilor social-democrate. La eveniment participă secretarul general al PSD, Claudiu Manda, primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu, europarlamentarul Victor Negrescu și fostul ministru al Energiei, Bogdan Ivan.

Citește articolul complet pe Ecopolitic →