Conducerea Spitalului Județean Buzău confirmă ceea ce ȘansaNews.ro a anunțat în exclusivitate, și anume faptul că unitatea medicală a fost sancționată de Inspectoratul Teritorial de Muncă în urma unui control desfășurat în noiembrie 2025, după decesul doctoriței Ștefania Szabo, director medical al unității spitalicești, găsită fără suflare în camera de gardă. Amenda a fost usturătoare, […]

Citește articolul complet pe Sansa Buzoiana →