Potrivit unui document făcut public de Direcția de Sănătate Publică, bistrițenii sunt băgați în pământ cel mai des de bolile hipertensive, cardiopatie ischemică sau boli cronice ale căilor respiratorii. Bolile hipertensive și cardiopatia ischemică continuă să fie principalele cauza de mortalitate în Bistrița-Năsăud. De asemenea, în topul bolilor care cauzează moartea bistrițenilor regăsim și bolile […]
The post Ce boli bagă în mormânt bistrițenii? Bolile hipertensive și cardiopatia ischemică – în top! appeared first on Bistrițeanul.ro.

