Copiii cu vârsta sub doi ani nu ar trebui expuși în mod intenționat la ecrane, deoarece utilizarea telefoanelor mobile, tabletelor și altor dispozitive digitale în această etapă a vieții poate avea efecte negative asupra dezvoltării și stării de sănătate pe termen lung, arată un nou studiu de referință realizat de cercetători britanici, scrie The Guardian. […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →