Alexi Pitu (24 de ani) a revenit în Superliga, la mai bine de 3 ani de când Hagi îl vindea pentru 2 milioane de euro! Mijlocașul ofensiv a fost prezentat oficial astăzi la UTA Arad.
Pitu a semnat pe un sezon, din postura de jucător liber de contract. Fostul internațional de tineret a jucat ultima dată la Vejle, în prima ligă din Danemarca.
În stagiunea trecută a avut doar 8 apariții, toate în sezonul regular. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →