Temperaturile vor continua să crească în Capitală, care va intra sub incidența unui cod roșu de caniculă începând de luni. Sâmbătă este cod galben de caniculă în București, potrivit ANM. Valul de căldură va persista, cu disconfort termic accentuat. Indicele temperatură-umezeală (ITU) va depăși pragul critic de 80 de unități. Cerul va fi mai mult […]

Citește articolul complet pe News 20 →