Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Mediafax →Canicula ucide pe modul silențios / Al patrulea bebeluș moare de hipertermie, uitat în mașină de tatăl său
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Europa de Vest se lichefiază din cauza caniculei, care face ravagii la propriu și la figurat. Un tată și-a uitat copilul în mașină și s-a dus la serviciu. Este al patrulea micuț care-și pierde viața în fața caniculei, din cauza neglijenței adulților.
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
Canicula ucide. Al patrulea bebeluș moare de hipertermie, uitat în mașină de tatăl său
27 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

