Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a extins sâmbătă avertizarea de Cod roșu de caniculă, care va cuprinde, începând de luni, aproape întreg teritoriul României. Meteorologii avertizează că urmează temperaturi extreme, nopți tropicale și un disconfort termic accentuat. Duminică, avertizarea de Cod roșu este valabilă în 16 județe din nordul și centrul țării: Satu Mare, Maramureș, […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →