Casa Austria, clădirea ridicată în urmă cu aproximativ două decenii cu sprijin austriac în proximitatea Spitalului Județean Timișoara, va intra într-un amplu proces de modernizare și reconfigurare funcțională. Proiectul are o valoare totală de 50 de milioane de lei, finanțarea fiind împărțită în mod egal între fonduri europene și bugetul Consiliului Județean Timiș. Autoritățile susțin […]
The post De la „perla coroanei”, la modernizare completă: Casa Austria intră în reabilitare majoră, cu 50 de milioane de lei appeared first on Ziua de Vest.

