După săptămâni de blocaj fără precedent, guvernul american a reautorizat vineri modelul de inteligenţă artificială (IA) cel mai puternic de la Anthropic pentru un mic cerc de parteneri americani, confirmând reluarea sub controlul Washingtonului al acestei tehnologii strategice, relatează France Presse.
The post Washingtonul reautorizează IA-ul Anthropic pentru câţiva parteneri americani appeared first on tvrinfo.ro.

