Românii care retrag bani de la bancomatele altor bănci ar putea scăpa de obligația de a alege doar sumele prestabilite afișate pe ecran. Un proiect de lege depus la Senat prevede că operatorii de ATM-uri vor fi obligați să permită introducerea unei sume personalizate pentru retragerea numerarului, indiferent de banca sau instituția de plată care a emis cardul, potrivit Profit.ro și documentelor înregistrate în Parlament.

Citește articolul complet pe Mediafax →