Tensiunile dintre Statele Unite şi Iran escaladează din nou, la doar câteva zile după semnarea memorandumului de înţelegere dintre Washington şi Teheran. Iranul a anunţat vineri că a lansat atacuri asupra unor ţinte americane din regiunea Golfului, ca reacţie la loviturile efectuate anterior de armata americană asupra unor obiective de pe teritoriul iranian.
Acordul dintre SUA și Iran se clatină. Au reînceput atacuri reciproce, în ciuda memorandumului semnat
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Tensiunile dintre Statele Unite şi Iran escaladează din nou, la doar câteva zile după semnarea memorandumului de înţelegere dintre Washington şi Teheran. Iranul a anunţat vineri că a lansat atacuri asupra unor ţinte americane din regiunea Golfului, ca reacţie la loviturile efectuate anterior de armata americană asupra unor obiective de pe teritoriul iranian.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
SUA și Iranul s-au atacat din nou: „Nu vom aproba niciun acord. Vrem drepturi pe deplin garantate”. VIDEO
1 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

