Muzeul din Bocșa a găzduit o manifestare cât se poate de inedită intitulată „De Sânziene… din Japonia în România”, în care doi artiști din Țara-Soarelui-Răsare au susținut un concert cu muzică specifică în curtea muzeului recent inaugurat. Muzica japoneză s-a îngemănat cu trilurile păsărilor în curtea Muzeului din Bocșa, în cadrul concertului în aer liber …
Post-ul Concert de muzică japoneză cu artiști japonezi în Muzeul Luminii din Bocșa VIDEO apare prima dată în Info CS.

