PNL a transmis printr un comunicat de presa ca nu accepta lectii despre responsabilitate de la cei care au aruncat Romania in criza. . Tot PSD, alaturi de AUR, a daramat un guvern stabil si functional, nu din grija pentru romani, ci pentru ca acel guvern devenise o amenintare reala pentru retelele lor de influenta si privilegiile construite in ani de clientelism. . In loc sa respecte regulile unei coalitii asumate, a ales destabilizarea. A orchestrat un puci politic, mizand pe subordonarea sau r …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →