Directorul Centrului Naţional de Sănătate Mintală şi Luptă Antidrog, Cătălina Constantin, a atras atenţia că România se află pe un loc fruntaş în ceea ce priveşte dezvoltarea unei tulburări de sănătate mentală la copii. Depresia şi anxietatea sunt principalele probleme care apar la aceştia.

Citește articolul complet pe News.ro →