„Refuzul participării sportivilor ruși la Cupa Mondială de Gimnastică de la Cluj riscă să creeze un precedent negativ pentru sportul românesc pe plan internațional”, susține Eduard Novak, fost ministru al Sportului. Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a anunțat miercuri că steagul și imnul Rusiei nu vor putea fi folosite la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, …
Un fost ministru al Sportului critică autoritățile din Cluj după ce au interzis steagul și imnul Rusiei la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
„Refuzul participării sportivilor ruși la Cupa Mondială de Gimnastică de la Cluj riscă să creeze un precedent negativ pentru sportul românesc pe plan internațional”, susține Eduard Novak, fost ministru al Sportului. Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a anunțat miercuri că steagul și imnul Rusiei nu vor putea fi folosite la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, …
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
Fostul ministru al Sportului intervine în scandalul de la Cluj: Novak critică blocarea sportivilor ruși
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

