Eduard Novak, primul campion paralimpic din istoria României şi fost ministru, a notat, vineri, într-un mesaj postat în social media, că refuzul participării sportivilor ruşi la Cupa Mondială de Gimnastică de la Cluj riscă să creeze un precedent negativ pentru sportul românesc pe plan internaţional.

Citește articolul complet pe News.ro →