Unul dintre salvatorii care demonstrează, zi de zi, că profesia de pompier înseamnă mai mult decât intervenții de urgență a fost recompensat pentru devotamentul și profesionalismul său. Plutonierul major Laurențiu Purcărea, comandant de echipaj SMURD Mihăilești, a primit astăzi o diplomă de apreciere din partea ministrului Afacerilor Interne, Marian-Cătălin Predoiu, în semn de recunoaștere pentru […]

Citește articolul complet pe Giurgiuveanul →