Începând cu data de 1 iulie, șoferii care încalcă regulile de circulație vor fi sancționați mai dur, odată cu majorarea punctului de amendă în raport cu creșterea salariului minim pe economie. Această modificare legislativă va pune o presiune suplimentară pe bugetul conducătorilor auto indisciplinați, iar în cazul depășirilor de viteză, amenzile pot atinge pragul de […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →