Doi polițiști și un medic stomatolog din județul Timiș sunt cercetați într-un dosar de braconaj. Aceștia sunt acuzați și de încălcarea regimului armelor și munițiilor, precum și de folosirea armelor fără drept. Anchetatorii susțin că ar fi vânat ilegal animale sălbatice. Anchetatorii au descoperit că, ulterior, după ce animalele sălbatice erau vânate, carnea ajungea să […]
Un medic stomatolog și 2 polițiști din Timiș sunt cercetați după ce au împușcat animale sălbatice cu arme deținute ilegal. Ce spun anchetatorii
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Doi polițiști și un medic stomatolog din județul Timiș sunt cercetați într-un dosar de braconaj. Aceștia sunt acuzați și de încălcarea regimului armelor și munițiilor, precum și de folosirea armelor fără drept. Anchetatorii susțin că ar fi vânat ilegal animale sălbatice. Anchetatorii au descoperit că, ulterior, după ce animalele sălbatice erau vânate, carnea ajungea să […]
Citește și aceste articole
Observator News
Cadavre de animale, abandonate pe câmp în Constanţa. Percheziţii într-un dosar de sacrificare ilegală
10 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

