Noul drum de legătură dintre comuna Paleu și centura Biharia va fi deschis circulației sâmbătă, 27 iunie, de la ora 9, a anunțat vineri Consiliul Județean Bihor.
Șoseaua județeană (DJ 767K) are o lungime de 3,1 kilometri și asigură o conexiune directă a comunei Paleu cu centura Biharia și, mai departe, cu autostrada A3 Transilvania.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →