Reprezentanții autorității locale și mai mulți iubitori și apărători ai drepturilor animalelor fără stăpân s-au așezat, vineri dimineața, la aceeași masă cu scopul de a dezbate, în cadrul procedurii de transparență publică, noile reglementări pe care municipalitatea intenționează să le adopte. Este vorba despre demersurile de înființare a unui serviciu de gestionare a câinilor fără […]

Citește articolul complet pe Sansa Buzoiana →