Președintele Nicușor Dan s-a întâlnit vineri după-masă, la Palatul Cotroceni, cu liderii PSD, PNL, USR, UDMR și ai grupului minorităților naționale, pentru noi consultări privind desemnarea unui prim-ministru. Discuțiile au loc în condițiile în care cele două tabere politice au rămas pe poziții opuse în privința viitorului șef al Guvernului.

Citește articolul complet pe Tion →