Primăria Oradea a anunțat vineri că a început stropirea străzilor din oraș, pe fondul valului de căldură care afectează județul Bihor, aflat sub cod portocaliu de caniculă, urmând ca duminică avertizarea să urce la cod roșu, cu temperaturi de până la 39-40 de grade și nopți tropicale.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →