Șeful Inspectoratului de Poliție Botanica din Chișinău, Sergiu Cobîlaș, reținut pentru presupusă luare de mită de la traficanți de droguri, a fost transferat în arest la domiciliu pentru 30 de zile. Măsura a fost luată pe 19 mai de Judecătoria Chișinău. Informația a fost confirmată pentru Ziarul de Gardă de către Violina Moraru, purtătoarea de…

Citește articolul complet pe Ziarul de Garda →