Primarul Adrian Popoiu și fostul mare campion olimpic la lupte greco-romane Ștefan Rusu, la cea de-a III-e ediție a Cupei Siretului la greco-romane: ”Mulțumesc, domnule Rusu, pentru propunerea de a mă antrena, dar nu mi-ar fi de nici un folos. Ca primar, eu sînt înscris în campionatul național de lupte româno-române”.
Articolul Campionatul de lupte româno-române apare prima dată în JUPÂNU'.

