La 25 iunie 2026, la Chișinău, s-a desfășurat prima reuniune a Subcomitetului de asociere Republica Moldova – Uniunea Europeană privind reforma administrației publice.  Subcomitetul constituie o platformă de dialog, monitorizare și coordonare a reformelor în domeniul administrației publice, având rolul de a evalua progresele înregistrate, de a identifica provocările existente și de a conve…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →