Județul Arad intră, începând de vineri, sub atenționare cod portocaliu, iar de duminică sub atenționare cod roșu de caniculă, perioadă în care consumul de apă potabilă crește semnificativ. Compania de Apă Arad face apel către toți consumatorii să utilizeze cu responsabilitate apa distribuită prin sistemul public de alimentare, astfel încât aceasta să fie disponibilă cu […]
The post Compania de Apă Arad face un apel pentru utilizarea responsabilă a apei potabile în perioada de caniculă appeared first on Actualitati-Arad.

