În cadrul ședinței extraordinare de vineri, 26 iunie, a Consiliului Raional Orhei cu votul a 24 de consilieri raionali, a fost eliberată din funcție întreaga conducere a raionului: președintele Vasile Adașan și vicepreședinții Mihail Paciu, Veaceslav Căpățînă și Natalia Răilean. În aceeași ședință, cu votul a 25 de consilieri, Valentin Uncu, din partea Partidului Acțiune…
Raionul Orhei are un nou președinte, după ce 24 de consilieri au votat demiterea întregii conduceri
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
În cadrul ședinței extraordinare de vineri, 26 iunie, a Consiliului Raional Orhei cu votul a 24 de consilieri raionali, a fost eliberată din funcție întreaga conducere a raionului: președintele Vasile Adașan și vicepreședinții Mihail Paciu, Veaceslav Căpățînă și Natalia Răilean. În aceeași ședință, cu votul a 25 de consilieri, Valentin Uncu, din partea Partidului Acțiune…
Citește și aceste articole
Vocea Basarabiei (Rep. Moldova)
Conducerea raionului Orhei a fost demisă: Cine a preluat funcția de președinte
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

