Ministerul Sănătății a anunțat că a efectuat în această săptămână plăți în valoare de 438,1 milioane de lei pentru proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Este cea mai mare sumă achitată într-o singură săptămână pentru investițiile derulate prin acest program, citează Mediafax. Ministerul precizează că fondurile reflectă accelerarea implementării proiectelor de […]
Ministerul Sănătății a efectuat plăți de 438 milioane de lei prin PNRR pentru spitale, digitalizare și medicina de familie
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Ministerul Sănătății a anunțat că a efectuat în această săptămână plăți în valoare de 438,1 milioane de lei pentru proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Este cea mai mare sumă achitată într-o singură săptămână pentru investițiile derulate prin acest program, citează Mediafax. Ministerul precizează că fondurile reflectă accelerarea implementării proiectelor de […]
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
Suma uriașă care intră în spitalele din România: Ministerul Sănătății anunță plăți record din PNRR
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

