Cu prilejul Zilei Internaționale împotriva Abuzului și Traficului Ilicit de Droguri, marcată anual la 26 iunie, Ministerul Afacerilor Interne reafirmă combaterea traficului și consumului ilicit de droguri ca prioritate strategică pentru siguranța cetățenilor și protejarea sănătății publice. Fenomenul drogurilor continuă să reprezinte una dintre cele mai importante provocări la adresa securității interne, atât la nivel […]

Citește articolul complet pe Viitorul Ilfovean →