„Cea mai mare problemă pentru medicii de familie rămâne relația contractuală cu Casa de Asigurări de Sănătate. Este obstrucționat chiar dreptul la sănătate al pacientului, prin niște norme care nu țin cont de ghidurile medicale, de nevoia reală a pacientului, ci de niște acte contabile”, a mai precizat dr. Remus-Sebastian Șipoș, la Simpozionul Medicilor de Familie din Bistrița-Năsăud.

The post FOTO/VIDEO: Medicii de familie din Bistrița-Năsăud, despre provocările cu care se confruntă appeared first on Bistrițeanul.ro.

Citește articolul complet pe Bistrițeanul →