Primarul Tudor Oiță crede că PSD ar fi trebuit să-și asume demult guvernarea. Joi, conducerea Partidului Social-Democrat a decis ca Sorin Grindeanu, președintele formațiunii, să fie propunerea pentru premier. Rămâne, însă, de văzut dacă șeful statului, Nicușor Dan, îl va nominaliza. “E o variantă foarte bună, pentru că toată lumea spune că PSD a dat […]

Citește articolul complet pe Radio Infinit Gorj →