Primarul Tudor Oiță crede că PSD ar fi trebuit să-și asume demult guvernarea. Joi, conducerea Partidului Social-Democrat a decis ca Sorin Grindeanu, președintele formațiunii, să fie propunerea pentru premier. Rămâne, însă, de văzut dacă șeful statului, Nicușor Dan, îl va nominaliza. “E o variantă foarte bună, pentru că toată lumea spune că PSD a dat […]
Crede că PSD ar fi trebuit să-și asume demult guvernarea
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Primarul Tudor Oiță crede că PSD ar fi trebuit să-și asume demult guvernarea. Joi, conducerea Partidului Social-Democrat a decis ca Sorin Grindeanu, președintele formațiunii, să fie propunerea pentru premier. Rămâne, însă, de văzut dacă șeful statului, Nicușor Dan, îl va nominaliza. “E o variantă foarte bună, pentru că toată lumea spune că PSD a dat […]
Citește și aceste articole
Impact in Gorj
Sorin Grindeanu, propus premier de PSD. Conducerea partidului l-a votat în unanimitate pentru un guvern minoritar
24 iunie 2026
Bihoreanul
Grindeanu se autopropune premier: PSD vrea guvern minoritar și cere susținere în Parlament
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

