Restaurantele ar putea fi obligate să pună gratuit la dispoziția clienților apă potabilă de la robinet, servită în recipiente curate și reîncărcabile, potrivit unui proiect de lege depus în Parlament de deputatul PNL Sebastian Mihai Rusu, informează Digi24. Inițiativa urmărește să clarifice modul de aplicare a legislației existente și introduce sancțiuni pentru operatorii care nu […]

Citește articolul complet pe G4Food →