Sursă foto: Nicușor Dan FacebookPreședintele Nicușor Dan i-a convocat vineri, de la ora 18.00, la Palatul Cotroceni, pe liderii partidelor din fosta coaliție de guvernare și pe reprezentantul grupului minorităților naționale, în contextul expirării termenului stabilit pentru prezentarea unei propuneri de premier, după eșecul învestirii lui Eugen Tomac și Adrian Veștea. Administrația Prezidențială a anunțat că la întâlnirea convocată […]

Citește articolul complet pe România Liberă →